Kraj poskytne 200 miliónů korun jako návratnou finanční výpomoc pro sociální služby

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Zastupitelstvo na pondělním zasedání schválilo Program pro poskytování návratné finanční výpomoci z rozpočtu kraje pro instituce sociálních služeb Středočeského kraje. Cílem programu je překlenutí nedostatku finančních prostředků na pokrytí zejména mzdových nákladů na počátku roku do obdržení finančních prostředků v rámci dotačních řízení Středočeského kraje pro rok 2023. Kraj na tuto pomoc vyčlenil 200 milionů korun.

Důvody poskytnutí návratné finanční výpomoci institucím sociálních služeb vysvětluje radní pro oblast sociálních služeb Martin Hrabánek (ODS): „Finanční prostředky z dotačních programů pro poskytovatele sociálních služeb mají organizace obvykle k dispozici až během února. Chceme proto některým poskytovatelům sociálních služeb pomoci překlenout období, během kterého se z finančního hlediska někdy ocitají v obtížných situacích.“ Celkový objem finančních prostředku, které kraj na tuto výpomoc vyčlenil, je 200 miliónů korun. O návratnou bezúročnou půjčku mohou žádat všichni poskytovatelé sociálních služeb, kteří jsou zařazeni do Sítě sociálních služeb ve Středočeském kraji. Jde zejména o neziskové organizace a příspěvkové organizace měst a obcí, ale žádost mohou podat všichni poskytovatelé. „Celkově jde asi o 250 poskytovatelů sociálních služeb,“ uvádí radní Hrabánek a doplňuje: „Tato výpomoc není určena pro krajské příspěvkové organizace v sociální oblasti, protože jim kraj přispívá prostřednictvím provozního příspěvku.“

Minimální výše poskytnuté výpomoci je 50 tisíc korun. Maximálně mohou organizace žádat o 1/6 z přiznané dotace na rok 2022 a to na každou sociální službu, kterou organizace poskytuje. Lhůta pro podání žádostí je od 24. října do 31. října 2022. Poskytnutou finanční výpomoc budou poté příjemci povinni vrátit do 30 dnů od obdržení finančních prostředků z dotačního řízení pro rok 2023 nejdéle pak do 30. května 2023.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy