Kraj reaguje na nedostatek řidičů a výpadky spojů v systému Pražské integrované dopravy

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku řidičů a snaze maximálně snížit počet výpadků spojů v systému PID, umožnilo IDSK ve spolupráci s koordinačním dispečinkem PID přechodné opatření, které dopravcům pomůže tuto složitou situaci alespoň částečně vyřešit.

S platností od 1. září 2022 bylo povoleno pro zajištění dopravní obslužnosti v rámci systému PID využívat v rámci subdodávek pro smluvní dopravce PID vozidla a řidiče dopravců, kteří měli vozidla registrovaná a vybavená pouze pro potřeby náhradní dopravy za železniční dopravu.  Na základě tohoto opatření mohou smluvní dopravci od 1. 9. 2022 na přechodnou dobu provozovat na linkách PID i vozy, které byly původně autorizovány pouze pro provoz náhradní autobusové dopravy v systému PID.

„Tímto opatřením se otevřela možnost navýšit portfolio personálu v systému Pražské integrované dopravy o cca 50 řidičů z řad malých dopravců, které si mohou smluvní dopravci najímat na zajištění svých výkonů. I nadále však pokračují další jednání, která by i přes nelehkou situaci na pracovním trhu umožnila další řešení pro stabilizaci systému PID,“ uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy