Příbramské ANO vítězem voleb

PŘÍBRAM – ANO v čele s Janem Konvalinkou svými jedenácti mandáty zvítězilo v příbramských komunálních volbách. Ambiciózní Spojenci v čele s Václavem Švendou dosáhli čtyř křesel, další subjekty se musí spokojit s pouhými dvěma mandáty.

Rozložení nového příbramského zastupitelstva představuje následujících 7 subjektů: ANO 11 mandátů, Spojenci (TOP 09, STAN, SOS Příbram, HLAS a nezávislých kandidátů) budou mít k dispozici 4 mandáty, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Česká pirátská stranaObčanská demokratická strana (ODS), Příbram 2030 a Šance pro Příbram pak po dvou mandátech.

V příbramském zastupitelstvu se tedy objeví dva nové politické subjekty – SPD (Petra Novotná a Jiří Novotný) a Příbram 2030 (bývalý místostarosta za ANO Martin Buršík a Josef Strejc).

Volební účast byla v Příbrami 38,42 (celostátní 46,07), tedy dosti podprůměrná. Je otázkou, proč se příbramské politické scéně nedaří dosáhnout vyšší angažovanosti svých občanů, jako je tomu například v Benešově (43,08), Berouně (40,86) a některých dalších srovnatelných středočeských městech. Lhostejnost občanů k věcem veřejným není dobrou vizitkou města.

Podrobné výsledky příbramských komunálních voleb v Příbrami (zdroj: volby.cz)Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy