Rybářské závody na Sadoňském rybníce se povedly

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Druhý víkend v měsíci září patřil v Rožmitále pod Třemšínem rybářům. O tomto víkendu proběhli již tradiční rybářské závody dospělých i dětí na chovném rybníce Sadoňský.

Letos poprvé se nesly v duchu našeho rybářského kamaráda a zakladatele rybářských závodů v Rožmitále, který v květnu letošního roku bohužel zesnul. Na jeho památku tak proběhl první ročník s názvem memoriál Jiřího Šlehofera.

V sobotu to byl závod dospělých, kterého se zúčastnilo 40 závodníků. Ryby braly opravdu pěkně, což si závodníci užili.

Vítězem se stal Milan Pojer (1 134 cm) a největší chycenou rybou závodů kapr 57 cm. Druhé místo obsadil Miroslav Skalický (958 cm), třetí skončil Tomáš Kropáček (818 cm).

V kategorii ženy se umístila na prvním místě Dáša Váchová.

Ceny vítězům předávala vdova po zesnulém zakladateli rybářských závodů paní Petra Šlehoferova, a proto bylo nejen pro rybáře celé vyhlášení velmi emotivní. Po závodech v rekreačně sportovním areálu u koupaliště proběhla rybářská zábava s oblíbenou rožmitálskou kapelou rybáře Miloše Velíška ze Lnář.

V neděli proběhly dětské rybářské závody ve spolupráci města Rožmitál pod Třemšínem a Středočeského územního svazu. Soutěžit dorazilo 68 děti (z Blatné, Vimperka, Prahy, Týnce nad Sázavou, Rožmitálu atd).

Závod bylo odstartován v 7 h. a první poločas byl náročný i kvůli dešti, ve druhém už nám krásně svítilo sluníčko. Ryby se nenechaly dlouho přemlouvat a děti měly z úlovků obrovskou radost. Mezi poločasy došlo na občerstvení v podobě limo, parků a upečeného perníku… vše zdarma.

Letos byli malí rybáři rozděleni do dvou kategorií: do 10 let a 11-15 let.

V kategorii mladších: 1. Leiterman Lukáš – 375 bodů, 2. Boroš David – 324 bodů, 3. Chrt Štěpán – 238 bodů. Kategorie starší: 1. Motejzík Petr – 307 bodů, 2. Nass Adam – 258 bodů, 3. Šimek Martin – 190 bodů.

Ceny si odnesly úplně všechny děti. Účast byla opravdu velká a my bychom rádi poděkovali všem našim sponzorům a podporovatelům. Velký dík patří MO Rožmitál pod Třemšínem, městu Rožmitál pod Třemšínem, Středočeskému územnímu svazu.

Aleš Haluska, Jaroslava Nassová, MO Rožmitál p/Tř.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy