V Příbrami slavnostně otevřeli nový domov pro seniory

PŘÍBRAM – Dům pro seniory v Žežické ulici v Příbrami je hotový. První klienti se sem nastěhují ještě tento měsíc a oficiální zahájení provozu by mělo připadnout na první týden v říjnu. V pátek 16. září se zařízení dočkalo slavnostního otevření.

Objekt, který celkově vyšel na zhruba 50 milionů korun, je detašovaným pracovištěm stávajícího domova seniorů. Jeho kapacita se tak s novými dvaceti lůžky rozšířila na 78 míst. Klienti se do domova budou stěhovat postupně. Nejprve dojde k přesunu části z kmenového pracoviště, poté se v přijímacím systému rozhodne o dalších zájemcích v pořadníku.

V Příbrami přitom evidují téměř tři stovky požadavků o ubytování. Každoročně se v příbramském domově vymění zhruba polovina osazenstva. To znamená, že s navýšením kapacity by město mohlo kladně vyhodnotit deset žádostí navíc oproti současným zhruba 58.

Radnice dlouhodobě usiluje o zahrnutí nového zařazení do sítě Středočeského kraje. Zatím k tomu však nedošlo. „Kraj nám na základě několika rozhodnutí jejich zastupitelstva zařazení těchto lůžek neschválil,“ potvrdil starosta Příbrami Jan Konvalina. Dodal, že jednání pokračují a další proběhnou v následujícím týdnu se snahou nový domov pro seniory do krajské sítě dostat od začátku nového roku.


Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy