V úterý vyrazte za stromy na Březové Hory s Petrou Palusovou

PŘÍBRAM – Vyrazte v úterý 4. října za stromy na Březové Hory s Petrou Palusovou. Komentovaná vycházka podzimní přírodou bude mít tři zastavení. První zastavení na náměstí J. A. Alise bude zaměřeno na veřejnou zeleň, především na stromy a péči o ně.

Petra je vystudovaná zahradní a krajinná architektka a má několikaleté zkušenosti ohledně péče o veřejnou zeleň v Praze. Můžete si proto také připravit otázky, pokud vás zajímá něco konkrétního.

Druhé zastavení bude u kostela sv. Prokopa. Většina lidí zná Dub sv. Václava na Svaté Hoře, ale už méně další památné stromy v Příbrami jako Lípu Charlotty Masarykové či právě Lípy u sv. Prokopa. Toto zastavení bude věnováno hlavně památným stromům, významu stromů, jejich symbolice a tradici. Také se zde dozvíte historii místa a dostanete tipy, jak se stromy více propojit. Na závěr vycházky pro zájemce bude možnost se na stromy naladit s praktickou ukázkou a společně si zameditovat pod jejich korunami.

Závěrečné zastavení, jehož místo nebude dopředu prozrazeno, bude věnováno místním pověstem a stromům, které jsou pro Příbram a její okolí typické. Ti, kteří si budou chtít vycházku prodloužit, dostanou tip, kam se už samostatně můžou dál vydat.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy