Hornické muzeum láká na pohádky v podzemí

PŘÍBRAM/BŘEZOVÉ HORY – Na zemi vládne sychravé podzimní počasí, co se raději schovat na chvíli do podzemí? Zvlášť když je plné překvapení. Hornické muzeum Příbram připravilo na druhý říjnový víkend hornické pohádky přímo v důlních prostorech.

Hornické pohádky jsou naplánované na pátek a sobotu 14. a 15. října. „V areálu dolu Anna budou probíhat prohlídky Prokopské štoly doprovázené pohádkami a vyprávěním havířů. Do tajuplně osvětleného podzemí se návštěvníci dovezou důlním vláčkem,“ uvedla pracovnice muzea Stanislava Moravcová. Páteční program je určen pro školy, sobotní pro širokou veřejnost.

„Vzhledem k omezené kapacitě je nutná předchozí rezervace na telefonním čísle 318 630 149. Akce se s ohledem na bezpečnostní předpisy nemohou zúčastnit děti mladší tří let,“ upřesnila Moravcová. Vstupné je 60 korun.

Hornické pohádky tak bude možné spojit s archeologickými dílnami, které budou od 10 do 17 hodin nachystané ve vzdělávacím centru v areálu dolu Anna.

V neděli 16. října od 18 hodin se uskuteční v šachetní budově dolu Vojtěch koncert sborů Arytmie Praha a Gambale. Na závěr října k oslavě státního svátku v pátek 28. října otevírá muzeum své expozice i pobočky za symbolické vstupné, jednu korunu.

„V areálu Ševčinského dolu bude od 10 do 16 hodin připraven zábavný program pro rodiče s dětmi s názvem Havířské šprýmování, který hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v minulosti,“ dodala Moravcová.

Návštěvníci budou hledat minerály na odvalu, luštit kvízy nebo se projedou hornickým vláčkem

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy