Kraj podpoří další výsadbu stromů ve středočeských obcích

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Rada Středočeského kraje na dnešním jednání doporučila zastupitelstvu uvolnění více než 500 tisíc korun z Fondu na podporu výsadby stromů. Peníze by měli putovat do tří dalších středočeských obcí, které dotaci využijí na výsadbu zeleně. Tento krok přispívá nejen ke zlepšení životního prostředí a veřejného prostoru, ale i vyrovnávání teplotních extrémů či zkvalitňování ovzduší v daných lokalitách. Finální slovo v poskytnutí daru bude mít krajské zastupitelstvo.

Z rozpočtu Středočeského kraje v rámci fondu na podporu výsadby stromů bude mezi 3 obce rozdělena částka ve výši 535 tisíc korun. Mezi žadatele patří obec Klecany na Praze – východ s projektem rekreačního parku u obecního hřiště či obec Lipník s výsadbou dřevin v obci. Finance na celkem dva projekty obdrží rovněž obec Sulice. Oba projekty jsou určeny na výsadbu listnatých stromů s cílem zkvalitnit veřejný prostor obce. „Naším cílem je podporovat středočeské obce v jejich snahách o zlepšení životního prostředí. Mám proto velikou radost, že můžeme opět podpořit výsadbu stromů v dalších třech obcích. Tento krok přispívá nejen ke zlepšení kvality našeho ovzduší, zároveň také dochází ke zkvalitňování veřejného prostoru v našich obcích,“ dodává radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková.

Výše poskytnutého daru je určena násobkem počtu vysazených stromů v rámci projektu a částky 1 500 Kč na 1 vysazený strom. Obce mohou žádosti o dotace zasílat do 16. prosince tohoto roku.

Veškeré informace obce naleznou zde.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy