Lávka na Flusárně je uzavřena, na jaře by mohla být opravena

PŘÍBRAM – Do výběrového řízení na obnovu lávky na Rynečku byla podána jediná nabídka, která výrazně překročila předpokládanou hodnotu. Veřejná zakázka se bude opakovat a zahrnuty do ní budou další lávky, tedy lávka u Čekalíkovského rybníka a lávka na Flusárně, která je kvůli havarijnímu stavu uzavřena.

V letošním roce byla vypsána veřejná zakázka s názvem Lávka Ryneček, jejímž předmětem je kompletní demolice staré lávky a vybudování lávky nové. Do výběrového řízení se přihlásil jediný účastník. „Vzhledem k tomu, že nabídková cena byla téměř o 1,5 milionu korun vyšší než předpokládaná hodnota zakázky, byla tato zrušena s tím, že se bude opakovat,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Při prohlídkách lávek bylo zároveň poukázáno na velmi špatný stav lávky na Flusárně. „Technické služby každoročně provádí údržbu všech dřevěných lávek přes Příbramský potok. U lávky na Flusárně bylo poukázáno na havarijní stav. Z tohoto důvodu byla lávka uzavřena. Projektová dokumentace na její obnovu je připravena a výběrové řízení bude vyhlášeno co nejdříve, aby v jarních měsících mohly být zahájeny práce na její obnově,“ dodal starosta.

Výběrové řízení bude vyhlášeno společně na tři lávky, tedy již zmíněné lávky na Rynečku, na Flusárně a také dřevěnou lávku u Čekalíkovského rybníka.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy