Návrhy architektonické soutěže náměstí J.A.Alise si můžete prohlédnout v galerii

PŘÍBRAM – Až do 16. listopadu máte možnost prohlédnout si v Galerii Františka Drtikola všech šest soutěžních návrhů, které byly přihlášeny do architektonické soutěže na revitalizaci březohorského náměstí J. A. Alise.

Středeční vernisáže se zúčastnili i zástupci nezávislé části hodnotící poroty a také samotní autoři soutěžních návrhů.

Architektonická soutěž probíhala od března do září a přihlášeno bylo šest zajímavých návrhů, jakým způsobem řešit revitalizaci náměstí J. A. Alise. Nad všemi návrhy se sešla porota, která po rozsáhlé diskuzi zcela jednoznačně označila návrh, který radě města doporučila jako vítězný.

Vítězným návrhem architektonické soutěže je soutěžní návrh č. 6 podaný Monom Works, s. r. o., který získává 1. cenu ve výši 250 000 Kč. U tohoto návrhu komise ocenila kultivovaný názor i prezentaci budoucí podoby náměstí, kdy návrh přináší jasný názor na organizaci řešeného prostoru, respektující historii místa a odkazující se na ni. Druhé místo porota přidělila návrhu č. 3, pod kterým jsou podepsáni Eliška Málková, Matěj Čunát, Marie Štefanová a Martin Hajný, a získali cenu ve výši 150 000 Kč. Třetí místo a cenu v hodnotě 100 000 korun obdržel návrh č. 2, který podal Atelier Horký, s. r. o. Odměny (skicovné) v rámci architektonické soutěže byly shodně v částce 25 000 Kč uděleny návrhu č. 1 od Karnet Architekt, s. r. o., a návrhu č. 4 od Anny Laubové a Karla Filsaka.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy