Nebe, světlo, háj Terezy Kaburkové

PŘÍBRAM – Galerie Františka Drtikola v Příbrami vás zve 6. října od 17 hodin na vernisáž výstavy Nebe, světlo, háj – Terezy Kabůrkové.

Výstava Nebe, světlo, háj představí v prvním podlaží Galerie Františka Drtikola zátiší z období 2009 – 2016 a průřez krajinářskou fotografií. Ve druhém patře galerie budou dominovat velkoformátové fotografie oblohy, mraků a stromů z posledních několika let. Pracovně spodní patro nazývá autorka „Zemí“ a horní patro „Nebem“, v duchu přírodní kosmologie čchi kungu.

Tereza Kabůrková patří (tiše) k předním českým fotografkám, které vstoupily v posledních dvou dekádách do galerijního provozu s touhou uvažovat o fotografií v souvislostech současného umění. Přesto její práce přinášejí řadu tradičních fotografických i výtvarných postupů a námětů. Na rozdíl od svých fotografických vrstevnic i vrstevníků, kteří inklinují k současnému západnímu filozofickému myšlení, se Tereza Kabůrková věnuje východním učením a to zejména k tibetskému buddhismu a čchi kungu. Hostem výstavy bude Silvie Milková.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy