Příbram má nové vedení, starostou je Jan Konvalinka

PŘÍBRAM – Ustavující zastupitelstvo právě zvolilo nové vedení města Příbram.

Starostou se stal lídr vítězného hnutí ANO Jan Konvalinka. Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím zasedání. Prvním místostarostou zastupitelé zvolili Vladimíra Karpíška (za ANO) a druhým místostarostou Miroslava Peterku (ODS).

Radnici v příštích čtyřech letech povedou ANO a ODS, v pětadvacetičlenném zastupitelstvu mají těsnou většinu 13 hlasů. Do sedmičlenné rady města zastupitelé zvolili za hnutí ANO Petra Rottera, Barboru Daňhovou a Tomáše Dvořáčka. Za ODS v radě usedne bývalý starosta Ivan Fuksa.

Zastupitelé města pro období 2022-2026:

ANO 2011 – Jan Konvalinka, Petr Rotter, Barbora Daňhová, František Hauser, Vladimír Karpíšek, Milan Hrudka, Marta Frýbertová, Josef Šašek, František Jobek, Tomáš Dvořáček, Denisa Kotková, Spojenci – Václav Švenda, Markéta Škodová, Václav Dvořák, Marek Školoud, ODS – Miroslav Peterka, Ivan Fuksa, Šance pro Příbram – Vladimír Král, Aleš Barášek, Příbram 2030 – Martin Buršík, Josef Strejc, Česká pirátská strana – Simona Luftová, Antonín Schejbal a SPD – Petra Novotná, Jiří Novotný.

„Složením zastupitelského slibu jsme se na následující čtyři roky zavázali k práci pro město a jeho občany. Je nás v zastupitelstvu pětadvacet z celkem sedmi politických uskupení. Společným cílem je odvádět pro město kvalitní práci a mělo by být úplně jedno, zda půjde o návrhy koalice či opozice. Věřím, že se nám to společnými silami bude dařit,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Zasedání zastupitelstva budou konat tradičně v pondělí od 16.00. To nejbližší je plánováno na pondělí 7. listopadu 2022.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy