Rada kraje schválila seznam silničních úseků, které nebudou v zimě z důvodu minimálního provozu ze strany kraje udržovány

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Rada kraje na svém zasedání schválila seznam silničních úseků, kde nebude provádět zimní údržbu kvůli malému dopravnímu významu. Příbramska se změna netýká.

Od 1. 11. 2022 do 31. 3. 2023 tak nebudou silničáři zajišťovat sjízdnost a schůdnost odstraňováním sněhu a náledí na 280,5 kilometrech komunikací. Všechny dotčené orgány s věcí souhlasí. Nejčastěji jde o krátké úseky na silnicích třetích tříd anebo účelové cesty, například cyklostezky, s naprosto minimálním provozem.

„Rada schválila nařízení, kterým se přesně vymezené úseky stanovily. Navíc krajskému úřadu nařídila, mj., zveřejnit se nařízení včetně seznamu úseků ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků,“ říká Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.

Dotčené obce i obce s rozšířenou působností byly se seznamem seznámeny a s návrhem souhlasí. „Ze zimní údržby budou také vyjmuty cyklostezky ve správě Krajské správy a údržby silnic a cyklostezky ve vlastnictví kraje,“ doplňuje Karel Bendl.

Celkově nebude v zimě udržováno zhruba 280,5 kilometru silnic. V oblasti Kladno nebude kraj ošetřovat 84,9 km silnic na 64 úsecích, v oblasti Benešov 16,3 km na 11 úsecích, v oblasti Kutná Hora 116 km na 61 úsecích a v oblasti Mnichovo Hradiště pak 63,4 km v 28 úsecích. Dodejme, že síť silnic, o které se kraj stará (II. a III. třídy), měří zhruba 8,6 tisíce kilometru.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy