„Ve vodě nežijí jen vodníci“ ve Hvožďanech

HVOŽĎANY – Podzimní kolo akce Ve vodě nežijí jen vodníci proběhlo ve Hvožďanech za účasti 100 dětí z Mateřské a Základní školy. Akci uspořádali vedoucí i děti z rybářského kroužku ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem.

Děti si mohly vyzkoušet házení na plachtu, poznávačku ryb, rostlin a zvířat, skládání puzzle, omrknout vše, co je k rybařině potřeba a menší děti měly možnost si vymalovat omalovánky s rybářskou tématikou.
Dětem se snažili předat zkušenosti i členové našeho rybářského kroužku, do kterého chodí již několik let a děkuji jim za to.


Počasí bylo téměř jarní a děti projevily o vodníky velký zájem. Některé již mají s rybářským koníčkem zkušenosti od svých tatínků a dědečků. Každé dítě obdrželo tašku s dárky od Středočeského územního svazu za což velmi děkujeme. Myslím si, že tento projekt může vrátit děti zpět k přírodě a ukázat, že i bez mobilních telefonů se dá žít.

Akci podporuje Středočeský územní rybářský svaz a Ministerstvo zemědělství. Poděkování zaslouží také naši pomocníci Ondra, Adam, Radek, Amálka a Karolínka a vedoucí Aleš Haluska, Rudolf a Marie Šourkovi všichni z rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem.

Jaroslava Nassová vedoucí rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy