Vznik Československa oslavíte během u Památníku Vojna

LEŠETICE – Běh pro republiku se koná na oslavu vzniku republiky s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. V neděli 23. října čeká běžce pětikilometrový okruh na trase Vojna – Žežice – Lešetice – Vojna.

Trasa dlouhá 5 km zavede běžce na místa spjatá s osudy politických vězňů, kteří byli ve vykonstruovaných procesech odsouzeni na dlouhá léta žaláře právě v bývalém lágru Vojna. Organizátoři akce se inspirovali v Berlíně, kde je každoročně pořádán běh podél Berlínské zdi jako připomínka všech, kteří zahynuli při pokusu dostat se v letech 1961–1989 na svobodu.

Neblahé osudy nespravedlivě perzekvovaných osob si mohou zájemci připomenout v průběhu celého roku, a to díky naučné stezce s názvem Po stopách politických vězňů. Na její trase je rozmístěno sedm informačních panelů představujících konkrétní místa a příběhy politických vězňů. Prostřednictvím těchto příběhů stezka propojuje Památník Vojna, Lešetice, Žežice, Brod, vlakové nádraží v Příbrami a Svatou Horu. Zapojit se na 200metrové trati mohou také děti.

Harmonogram:

9:00-10:00 registrace a výdej startovních čísel na závod dospělých – startovné 50 Kč/závodů dětí – startovné ZDARMA

10:00 start závodů dětí – 200 m

10:25 start procházky (nordic walking, procházka se psy) – 5 km

10:30 start závodů dospělých – 5 km

11:15-11:30 vyhlášení vítězů závodů

Další informace o běhu najdete na stránkách hlavního organizátora zde: http://behprorepubliku.blogspot.com/

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy