Advent v Příbrami bude plný koncertů i vánočních pohádek

PŘÍBRAM – Adventní období se blíží a Městské kulturní centrum sestavilo pestrý doprovodný program. 

Zahájení adventu se uskuteční v neděli 27. listopadu na náměstí T. G. Masaryka. „Návštěvníci se mohou těšit především na koncert Anety Langerové. Během úvodní adventní neděle bude také rozsvícen vánoční stromeček a návštěvníci se mohou těšit na vystoupení ZUŠ Příbrami I. Pro nejmenší bude připravena vánoční pohádka Zimní příhody včelích medvídků,“ informoval vedoucí MKC Vlastimil Ševr. 

Bronzová neděle 4. prosince přenese zájemce na Březové Hory, konkrétně na náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha se uskuteční adventní sborový koncert, dále pak vystoupí Petr Vašina & Míša Mádlová a také lokální Ladies and Gentlemen. Stříbrná neděle zavede účastníky na Svatou Horu. Zahraje zde hudební uskupení Žalman & spol. a představí se také Příbramská filharmonie. 

Vyvrcholení předvánočního programu bude na náměstí 17. listopadu. O zlaté neděli 18. prosince zde vystoupí Jan Smigmator a ZUŠ Antonína Dvořáka. Chystá se také ledová show a pro nejmenší vánoční pohádka Velká dobrodružství malého brouka. 

„Na zahájení a konec adventu budou větší trhy a v jeho průběhu bude na náměstí T. G. Masaryka jeden stánek a na 17. listopadu jako již tradičně širší výběr a větší počet stánků. Podrobnosti o předvánočním a vánočním programu postupně zveřejňujeme na webu vanoce.pribram.eu,“ dodal vedoucí MKC. 

Předvánoční program připravují také Sportovní zařízení města Příbram. V sobotu 19. listopadu od 15.00 do 18.00 se „kreativci“ mohou zúčastnit Adventních dílen v Junior klubu. Oznámen byl také termín tradiční akce Čertovsky pekelný Novák, ten se letos uskuteční 2. prosince od 15.30 do 18.30. „Program je bohatý – čerti, pekelný kočár, peklo, fotokoutky, pódiový program pro děti, tvořivé dílničky, hudební vystoupení, vánoční trh, guláš a buřty, mikulášská nadílka, či ohňostroj,“ vyjmenovala Miroslava Kozohorská, mluvčí SZM. Jednotné vstupné činí 70 korun. 

Svůj tradiční program má také Spolek Prokop Příbram, a to v podobě Hornického Mikuláše, který se koná v prostředí Mariánské štoly. Podrobnosti o termínech jsou na webu spolek-prokop-pb.cz

Hornické muzeum bude mít od 5. do 16. prosince otevřený Hornický domek, kde navodí vánoční atmosféru v typickém hornickém obydlí. Pro zájemce je také připravena ukázka pracovního Štědrého dne – tzv. Štědrovečerní šichta odehrávající se v areálu dolu Anna ve slavnostně vyzdobené Prokopské štole. 

Divadlo A. Dvořáka přichystalo zejména pro malé návštěvníky a rodiny Vánoce v divadle. Na koledy, pohádky, lití olova, zdobení perníčků, vánoční jarmark a dárky pod rozsvíceným stromečkem se mohou děti těšit 11. prosince. V termínu 2. prosince 2022 až 8. ledna 2023 se pak v Zámečku-Ernestinu uskuteční výstava betlémů. Na Svaté Hoře budou betlémy vystaveny od 16. prosince do 1. ledna 2023. 

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy