Středočeská vědecká knihovna bude mít nového ředitele

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Novým ředitelem Středočeské vědecké knihovny v Kladně byl jmenován Roman Hájek. Devítičlenná komise jej ve výběrovém řízení vyhodnotila jako nejúspěšnějšího ze tří kandidátů. Kromě vedení knihovny bude mít nový ředitel na starost také zavedení a rozvoj Kulturního a kreativního centra, které kraj plánuje zřídit jako rozšíření nabídky služeb kladenské vědecké knihovny.

Výběrové řízení, do kterého se přihlásili celkem 3 uchazeči, bylo dvoukolové. V prvním kole komise hodnotila anonymizované Rozvojové koncepce Středočeské vědecké knihovny v Kladně na léta 2023-2028, ve kterých uchazeči představili své návrhy budoucího provozního modelu kulturního a kreativního centra stejně jako návrhy na zefektivnění práce Středočeské vědecké knihovny a všech jejich součástí. Poté proběhly osobní pohovory s jednotlivými kandidáty. Komise, kde měli kromě zástupců krajského úřadu své zastoupení rovněž významní odborníci z oboru knihovnictví, vybrala jako nejvhodnějšího kandidáta pana Romana Hájka. O průběhu hodnocení hovoří předseda výběrové komise, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Pan Roman Hájek na výběrovou komisi zapůsobil svou propracovanou koncepcí, stejně jako znalostí kladenského neformálního kulturního prostředí. Přesvědčil nás svou vizí potenciálu kulturního a kreativního centra v Kladně, v němž spatřuje příležitost pro rozšíření funkcionalit knihovny. Velkým plusem je rovněž jeho entuziasmus a tvořivý přístup. Jeho profesní zkušenost s prací v médiích může být pro obohacení knihovny velkou příležitostí.“

V současnosti působí Roman Hájek na pozici knižního editora a vedoucího nakladatelství Halda, zároveň je spolumajitelem a PR manažerem nakladatelství Hurá tvořím. Kromě toho pracuje jako koordinátor sítě Science Café Czech Republic a také jako konzultant a vedoucí marketingových projektů a komunikačních strategií pro nejrůznější klienty z řad komerční sféry. Funkce ředitele Středočeské vědecké knihovny se ujme již od nového roku.

Středočeská vědecká knihovna je příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Sídlí v památkově chráněné budově z počátku 20. století a ve dvou přilehlých objektech v centru Kladna. Poskytuje veřejné knihovnické a informační služby jako krajská knihovna Středočeského kraje. Půjčuje tradiční i elektronické dokumenty a poskytuje informace z nejrůznějších informačních zdrojů. V rámci výkonu regionálních funkcí zajišťuje vzdělávání knihovníků, výpůjčky knih z výměnného fondu a metodickou pomoc obecním knihovnám ve Středočeském kraji. V loňském roce se s přispěním Středočeského kraje podařilo vybudovat zcela nový, moderní centrální depozitář této knihovny a v roce 2025 se počítá s vybudováním Kulturního a kreativního centra.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2023 Magazín Tatami - WordPress Theme by WPEnjoy